STOWARZYSZENIE KRÓTKOFALOWCÓW EUROREGIONU PRADZIAD

48-200 Prudnik, ul. Prężyńska 3,5,7 e-mail: sp6keo@gmail.com
KRS: 0000457507; NIP 7551930299; REGON: 161531356
Konto: Bank Spółdzielczy w Prudniku 07 8905 0000 2001 0023 5864 0001

Z głebokim żalem zawiadamiamy, iż do krainy wiecznych dxów odszedł nasz klubowy Kolega, Czesław SP6SNS wieloletni członek klubu SP6KEO, pasjonata naszego hobby i przede wszystkim nasz przyjaciel.

Cześć Jego Pamięci.

Z głebokim żalem zawiadamiamy, iż do krainy wiecznych dxów odszedł nasz klubowy Kolega, Marek SQ6SEI, wieloletni członek klubu SP6KEO, pasjonata naszego hobby i przede wszystkim nasz przyjaciel.

Cześć Jego Pamięci.

Z głebokim żalem zawiadamiamy, iż do krainy wiecznych dxów odszedł nasz klubowy Kolega, Mieczysław Gubała SP6EZ, wieloletni prezes klubu SP6KEO, jego współzałożyciel, pasjonata naszego hobby i przede wszystkim nasz przyjaciel.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 23 lipca 2019r. w Kaplicy Cmentartnej w Prudniku o godz. 10:00.

SP6EZ SK

Klub krótkofalowców SP6KEO informuje, że z powodu rezygnacji dotychczasowego przewodniczącego klubu p. Leonarda NETCEL SQ6LZD,  odbyły się wybory do zarządu klubu.  Nowym przewodniczącym został Mieczysław Gubała SP6EZ a zastępcą Tadeusz Pardela SP6MRC.

Z okazji nadchodzącyh Świąt Bożego Narodzenia klub SP6KEO składa serdeczne życzenia Wesołych Świąt oraz szczęścia i pomyślności w nadchodzącym 2015 roku.

wita2014

Również serdeczne zapraszamy wszystkich klubowiczów oraz sympatyków na spotkanie wigilijne dnia 28 grudnia o godz. 15 w naszej siedzibie.

Dokładnie w 60 rocznicę uwięzienia Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Prudniku nadajemy z celi w której był więziony ponad rok.

Mamy nowy transcieiver!
W niedzielę 06 lipca w siedzibie klubu SP6KEO odbyło się oficjalne przekazanie transceivera YAESU DX 1200 klubowi przez Starostę Powiatu Prudnickiego pana Radosława Roszkowskiego.
Transceiver otrzymaliśmy w ramach działalności klubu w sieci ratownictwa kryzysowego.
Dziękujemy !

Yaesu FT DX 1200 dla SP6KEO

1

2

Dnia 1 czerwca 2013 roku odbył się 34 Rajd Maluchów w którym udział wzięło około 1200 uczestników. Również nasz klub aktywnie uczestniczył w tej ciekawej imprezie. Pomimo pochmurnej i deszczowej pogody ustawiliśmy stanowisko krótkofalarskie z ICOM 736 anteną zawieszoną miedzy drzewami na wysokości ok. 8 metrów. Oprócz tego zorganizowaliśmy mini muzeum w którym prezentowaliśmy stary sprzęt nadawczo odbiorczy.

W trakcie imprezy nawiązaliśmy kilka ciekawych zagranicznych łączności. Dużym zainteresowaniem „maluchów” cieszyło się mini muzeum oraz słodycze rozdawane dzieciom przez członków naszego klubu.

Grupa UKF z naszego klubu podczas długiego majowego weekendu zamontowała na Kopie Biskupiej anteny do udziału z zawodach VHF na pasma 50 i 144 MHz.

Na pasmo 6m zainstalowaliśmy trzy sfazowane anteny Yagi 5 elementów od SP7GXP, z których dwie pozostają zestackowane, natomiast trzecia zamontowana jest na obrotnicy wraz z systemem na 2m. Stanowi on cztery anteny Yagi 9 elementów według konstrukcji F9FT, zsynchronizowane dzielnikiem mocy. Dodatkowo uruchomiliśmy rotor elewacji, który pozwoli na łączności EME.

Na wyższe pasma na maszcie pomocnicznym, montowanym na czas zawodów, instalujemy dwie anteny na 70cm 19el według F9FT oraz 39 elementów na 23cm.

Proces ten jednak nie był tak łatwy jak zakładaliśmy. Największym problemem, okazała się pogoda, która przyniosła nam gęstą mgłe oraz opady. W każdej, nawet najgorszej sytuacji trzeba odnajdywać pozytywy, którym okazał się brak wiatru.

Więcej zdjeć w zakładce Galeria

Contest Group by SP6KEO,
and speciall riggers group Qlus & Kba

dyplom-opole-55 przyklad